Даниела Йорданова с два бронзови медала

Най-добрата българска лекоатлека в бягането на 1500 метра Даниела Йорданова вече официално е носителка на два бронзови медала от Световни първенства, това обяви президентът на БФЛА Добромир Карамаринов, предаде репортер на БГНЕС.
“От Международната федерация по лека атлетика ме уведомиха вчера, че Даниела Йорданова вече официално е носителка на два бронзови медала от световни първенства заради наказанието на руските лекоатлетки. Както знаете в Осака преди две години на Световния шампионат Йорданова завърши на четвърто място. Рускинята Елена Соболева, която финишира втора, вече официално е наказана за две години и девет месеца заради допинг. По тази причина нашата състезателка се класира на трета позиция. По същата причина Даниела ще получи бронзовото отличие и от Световното в зала във Валенсия през 2008 година. Знаете, че тя се класира пета на това първенство, но шампионката Соболева и заелата втора позиция Юлия Фоменко, която също бе хваната с допинг ще трябва да върнат медалите, тъй като са дисквалифицирани. Даниела Йодранова скоро ще получи бронзовите си медали от световните първенства в Осака и Валенсия. Освен това, тя ще вземе и премии за отличията си, след като парите бъдат върнати от наказаните атлетки", заяви Карамаринов.