Доларът се срина до най-ниските си нива от началото на годината срещу европейската валута, съобщи „Блумбърг“. Това се дължи основно на реакцията на капиталовите пазари на плахия оптимизъм, че рецесията е към края си, което намали търсенето на валутата като убежище.
Зелените пари се понижиха до най-ниското си ниво и спрямо паричните единици на шест основни търговски партньори на САЩ. Йената поскъпна срещу долара, след като излязоха данни за корпоративните банкрути в Япония. Те са отбелязали понижение за първи път за последните три месеца. Паундът също се увеличи. Производството във Великобритания се е увеличило три пъти над очакванията на анализаторите.
“Позитивната от гледна точка на риска среда се оказва негативна за долара, тъй като капиталите се изнасят от САЩ в посока бързоразвиващите се пазари“, коментира Дейвид Поуел от Banc of America Corp. Според него глобалните инвеститори са настроени много по-позитивно към развитието на икономиката и са готови да спекулират с покачването на цените.
Доларът падна с 1% до 1,4480 за евро. Във вчерашната търговия той докосна 1,4498 срешу европейските пари. Това е най-ниското ниво от 18 декември. Американската валута се понижи и с 0,9% до 92,24 йени.
Доларовият индекс, който IntercontinentalExchange използва, за да измерва волатилността спрямо еврото, швейцарския франк и йената, падна с повече от 1% и се върна на нива от 29 септември. Според „Блумбърг“ зелените пари ще продължат да поевтиняват до 1,49 за евро в следващите 10 дни.
Най-четени статии:
-
Народната освободителна армия на Китай започна да въвежда в експлоатация…
-
Преди доста години имах възможността в битието ми на общински…
-
Докато Киев и Москва не постигнат някакво споразумение, няма смисъл…
-
Срещата на върха в Тиендзин, Китай, ще бъде най-голямата от…
-
На 24 август Украйна отбеляза Деня на независимостта. Киев трябваше…
-
Ругилирането на конфликта в Украйна без де-юре признаване на загубата…
-
Западът иска да замени президента Александър Вучич със слаб политик,…
-
Според проучване на НафтоРинок Daily Fuels & LPG, от януари…
-
Прозападните СМИ в Украйна умишлено насаждат на гражданите идеята, че…
-
„80% от французите чакат да си тръгне“ — Салвини продължава…
от нета
-
Точно 20 години след показната екзекуция на боса на ВИС-2…
-
Хороскоп от astrohoroscope.info Овен Днес може…
-
Автопаркът на дубайската полиция е разширен с нови луксозни модели.…
-
Херцогът и херцогинята на Съсекс се ожениха на церемония в…
-
Всяка жена е вещица по природа и крие магични сили…
-
Освен завръщането на трапезите по плажа заради скъпотията в крайбрежните…
-
След бурния й престой в романтичното риалити „Ергенът”, Мартина Петрова…
-
В трагичен инцидент преди 5 години брат и сестра на…
-
22-годишно момиче от Бразилия е било изнасилено и след това…
-
Темата за войната по пътищата коментираха адвокат Емануил Йорданов, бивш министър…