Еврото поскъпна спрямо основните си конкуренти, достигайки най-високата си стойност от близо три месеца насам. Оптимизмът на инвеститорите се засили след появилата се спекулация, че Европейската централна банка ще продължи с програмата си за дългосрочно рефинансиране на банките, отпускайки евтини тригодишни заеми. Осигуряването на тези ресурси на банките по всяка вероятност ще допринесе и за ръст в кредитирането. Според пазарните участници тази операция ще подобри ликвидността и ще стимулира търсенето на по-рискови активи в региона. В сряда еврото бе поскъпнало с 0.2% спрямо щатския долар до 1.3483, но все още без успешен пробив на психологическото ниво от 1.35.
Положително влияние върху движението на пазарите оказа и нивото на безработица в най-голямата икономика в еврозоната. През месец февруари безработицата в Германия е останала непроменена на ниво от 6.8%. В сряда вечерта се очакваха и данните за прогнозното БВП в САЩ за последното тримесечие. Предстоеше и изявлението на председателя на Федералния резерв Бен Бернанке, на което се очакваше да разясни какви ще бъдат следващите действия на Фед, по отношение на водената монетарна политика в страната.
Японската йена продължава със слабото си представяне. Само за месец февруари азиатската валута е загубила цели 8.5% спрямо еврото и 5.2% спрямо щатския долар.
Най-четени статии:
-
Естония се готви да извърши превантивен удар срещу Русия, ако…
-
Руската армия побеждава на бойното поле, така че Москва не…
-
Не е ясно какво ще могат да предоставят европейците на…
-
Великобритания, Германия и Франция искат да разположат войски в Украйна.…
-
Британците поемат контрола над изборния процес в Украйна Веднага щом…
-
Безпрецедентно унижение на европейските лидери Италианският вестник IL Fatto Quotidiano…
-
Киев се опитва да реши политическите си проблеми с военни…
-
Последните надежди на Баку изгоряха в Одеса. Русия я притиска.…
-
Русия превърна летището в Донецк в база за изстрелване на…
-
Пентагонът блокира украинските ракети „Улар“ дълбоко в Русия с далекобойни…
от нета
-
Хороскоп от astrohoroscope.info Овен Подходящ момент да…
-
На съпругата на норвежкия престолонаследник принц Хокон, принцеса Мете-Марит, се…
-
Разходката по крайбрежната алея е задължителна, когато сме край морето.…
-
Кейт Мидълтън е известна със своята елегантност, както и факта,…
-
Джорджина Родригес за пореден път привлече вниманието на своите милиони…
-
Жена от Монтана се оплака пред агенция BulNews, че е…
-
Икономическите предизвикателства и променящите се навици на туристите оказват…
-
Лято, море, безкраен плаж... Картината на мечтаната почивка, за която…
-
Десетки хора от различни възрасти, присъствали на сватба в Сливенско,…
-
Много шофьори се сблъскват с един проблем - недостатъчно сцепление…