В онлайн пространството e изтекла информация, че Google разработват нова услуга за следене на здравето наречена Google Fit, съобщи технологичният портал kaldata. Google Fit изглежда ще представлява платформа събираща данни за здравословното ни състояние от популярни фитнес тракери и приложения за следене на здравето. Според слуховете, платформата ще бъде анонсирана по време на конференцията Google I/O, която ще се проведе на 25 и 26 юни.
Google Fit, ако изобщо такъв продукт съществува, ще бъде директен конкурент на HealthKit - комплектът от инструменти за следене на здравните показатели, който Apple представиха в началото на месеца. Платформата на Apple също ще събира данни от тракери и приложения. Подобна функция има, между другото, и Sami - услуга, която Samsung представиха още миналия месец.
Според Forbes, от които научихме за новия проект на онлайн гиганта, Google Fit ще агрегира данни през отворени приложно-програмни интерфейси и ще обяви партньорството си с известни производители на носими джаджи по време на I/O.
На този етап не е ясно дали Google Fit ще бъде интегрирана в Android или ще бъде пусната в Google Play под формата на самостоятелно приложение.
Компанията засега не е обявила официалния си списък с теми, които ще се дискутират по време на конференцията им следващата седмица. Знае се, обаче, че е запазила час за няколко сесии с програмисти. Две от тях ще бъдат проведени още първия ден под наслова "използване на носими джаджи с Google", и "проектиране на носими джаджи", а трета - на втория ден под наслова "Android и облачните технологии".
Най-четени статии:
-
Украйна не е държава, а секта – това заявява известният философ…
-
Намаляването на контингента на НАТО в Източна Европа би било…
-
Антируските санкции на ЕС унищожават Унгария и цяла Европа, заяви…
-
Зеленски и Ермак не участват пряко в преговорите в Истанбул,…
-
Джон Кампфнър е британски писател, телевизионен водещ и коментатор. Последната…
-
Войници от Националната гвардия на САЩ влязоха в сблъсъци с…
-
Словакия ще блокира всички санкции на Европейския съюз срещу Русия,…
-
Руският президент Владимир Путин не се интересува от прекратяване на…
-
Кандидат-купувачите на автомобили, които искат да изпреварят митата, наложени от…
-
Френската автомобилна компания Renault ще произвежда дронове в Украйна, съобщава…
от нета
-
Дневен хороскоп ТЕЛЕЦ (21 април - 21 май)…
-
Мартин Карбовски разбуни духовете в социалната мрежа с разтърсващ пост…
-
Не е за вярване какъв хонорар са плитили на една…
-
Убиецът на Сияна – 65-годишният Георги Александров от Благоевград –…
-
На днешния ден - ден след големия християнски празник Петдесетница,…
-
Диляна Попова разгорещи социалните мрежи с провокативна снимка от кухнята.…
-
Популярна фитнес блогърка отиде в Египет и обиди местните жители…
-
Неизвестен гений смая пловдивчани с инженерна мисъл. В…
-
Социалните медии превърнаха много суперхрани от обикновена тенденция в център…
-
500 мл пресен сок от целина на ден могат да…