Sony оглавява листата за най-ценни брандове в Азиатско-Тихоокеанския регион според класация на списание „Кампейн“, предаде БиБиСи. Това се случва въпреки хакерските атаки, които по-рано през годината доведоха до изтичане на лични данни от 100 млн. потребители на PlayStation. Първите пет места в класацията се заемат от японски и южнокорейски марки за потребителска електроника. В челото след Sony се нареждат Panasonic, LG, Samsung и Canon. Това показва, че технологичните компании са широко известни сред клиентите в региона. Останалите 5 престижни бранда в Топ 10 са Apple, Hewlett-Packard, Google, Nestle и Nike.
Прави впечатление, че сред първите 100 не фигурира нито една китайска компания. Производителят на бяла техника и електроника от тази азиатска страна Haier се е изкачил най-високо в класацията сред всички останали и е заел 102-рото място. Оказва се, че индийските брандове се справят по-добре от китайските, защото Amul, които произвеждат млечни продукти и сладолед, са успели да се класират на 89-о място. Проучването тази година затвърди предизвикателствата, пред които са изправени китайските и индийските марки, за да получат признанието на потребителите извън вътрешните си пазари, се посочва в доклада.
Петте най-ценни бранда не са променили позициите си през последната година. Това се дължи на ежедневното им представяне сред купувачите в Азия. Въпреки свръхапетита на този пазар за луксозни стоки сред най-ценните 25 марки липсват такива. Имена като Chanel, Rolex и BMW са класирани съответно на 30-о, 42-ро и 49-о място. Дори Prada, която беше листната на борсата в Хонконг тази година, падна с почти 100 позиции надолу за последните 12 месеца и стъпи на 348-о място. В Китай най-познатата марка след Sony се е оказала тайванската Master Kong. Тя се асоциира с бързоприготвящи се макарони и други подобни тестени изделия.
Изследването е проведено от компанията за проучвания TNS. Те са анкетирали над 3,3 хил. потребители в Австралия, Китай, Индия, Япония, Хонконг, Малайзия, Сингапур, Тайван, Южна Корея и Тайланд.
Най-четени статии:
-
Експертът Коновалов оценява Израел има известен шанс да…
-
Израелският журналист Еял Беркович се „пошегува“, че Турция вероятно ще…
-
Американската противобункерна бомба, която единствено може да разруши намиращи се…
-
Руски дронове атакуваха Одеса тази нощ като в резултат на…
-
Израел и Иран продължават да си разменят удари, но моделът…
-
През последните дни светът стана свидетел на някои много любопитни…
-
Тръмп настоява за „безусловна капитулация“ на Иран. Карлсън заяви, че…
-
Най-големият протест след конфликта с Русия се проведе в центъра…
-
Израелските сили за отбрана (IDF) съобщиха за ракетна атака от…
-
Разговорите за евентуалното убийство на върховния лидер на Иран аятолах…
от нета
-
Дневен хороскоп ОВЕН (21 март - 20 април) ♈Не всичко…
-
Ароматът е нещо повече от финален щрих към визията –…
-
Петър Дънов е учителят лечител, чиито съвети четем с интерес.…
-
Сестрата на дизайнерка Бианка Ченсори, 21-годишната Анджелина Ченсори, се завърна…
-
Лято 2025 диктува едно просто правило: колкото по-удобна и свободна…
-
Адриана Тюркмен, дъщерята на покойния бизнесмен Филип Найденов - Фатик,…
-
Българска гражданка е арестувана в град Катерини, Гърция, по обвинение…
-
Летният сезон по Южното Черноморие вече започна, но въпреки това…
-
Сигнал за змия в парк „Лаута“ в Пловдив отправи дама…
-
Лятото е едва в началото си, но с първите истински…