Правителството взе очаквано решение за увеличаване на здравните вноски от 8 на 10% от 1 април тази година. Причината е ясна -липса на пари. Проблемът е обаче, че вноската се увеличава само за бизнеса, а за държавата, която осигурява държавни служители, деца и пенсионери, остава 8%. Самият министър Симеон Дянков не пожела да даде ясен отговор дали този двоен стандарт ще бъде преодолян и дори след въпроса бързо напусна пресконференцията.
Различните мерки на държавата по отношение на здравната такса със сигурност прави неприятно впечатление. Защото работодатели, финансови специалисти и дори партии от всички нюанси на политическия спектър предупредиха, че вдигането на осигурителните вноски в условия на криза ще повлияе негативно на бизнеса. Което пък в крайна сметка ще рефлектира върху работниците. В такива условия държавата няма моралното право сама да си определя преференции, при условие че още не се е разплатила с бизнеса, и то – за свършена работа.
Премиерът Бойко Борисов нееднократно досега е заявявал, че няма да има двоен аршин нито в отношението си към кметовете, нито към нарушителите на закона, нито към различните държавни служители. Именно сега е моментът да го докаже, като уеднакви вноската за здраве за държавата и частния сектор.
Най-четени статии:
-
Съединените щати и други страни членки на НАТО разработват нов…
-
Федералното бюро за разследване (ФБР) редактира името на американския лидер…
-
Жени щурмуваха стадион "Локомотив" в украинския град Виница, където представители…
-
Позицията на Володимир Зеленски по отношение на преговорите с Русия…
-
Руските системи за противовъздушна отбрана прехванаха и унищожиха 112 украински…
-
Броим последната десетка от ултиматума на Тръмп и чакаме с…
-
Подписан е меморандум за развитието на товарните превози по „Средищния…
-
Александър Казаков обсъди как Русия и Западът ще си разделят…
-
Крахът на фронта на украинските въоръжени сили е очевиден. След…
-
Украинските ученици преминават военна и идеологическа подготовка по време на…
от нета
-
Дневен хороскоп ОВЕН (21 март - 20 април)…
-
Не всяка връзка върви по мед и масло – и…
-
Най-малко 25 млади мъже са починали в Южна Африка по…
-
Видеоклип, качен в социалните мрежи и изглеждащ като запис на…
-
Разположени дълбоко в сърцето на величествената Рила планина, Бохемските водопади…
-
Докато едни виждат пълни плажове и барове през петък и…
-
Когато мислите за сърдечно-съдови проблеми, може да ви дойдат на…
-
Ръцете са една от най-мръсните части на човешкото тяло. Колкото…
-
Пловдивчанин откри скъпи слънчеви очила, а след това го вкараха…
-
Яйцата не са свързани с риск от сърдечно-съдови заболявания, заключи…