Съд в Австрия отхвърли искането на САЩ за екстрадиране на украинския олигарх Дмитро Фирташ, като определил представените от САЩ доказателства като недостатъчни. Дмитро Фирташ твърди, че САЩ са попаднали на дезинформация за него, предоставена от враговете му в Украйна.
Магнатът - един от най-богатите хора в Украйна - е съюзник на сваления лидер Виктор Янукович и се разглежда като ключов поддръжник на Виктор Янукович по време на неговото президентство. Неговият бизнес с газ и химикали процъфтява преди г-н Янукович да бъде свален и да избяга в Русия през февруари 2014 година.
Преди година Фирташ бе арестуван, но освободен под гаранция. Тогава Виенският съд му определи гаранция в размер на € 125 милиона, което е рекорд за Австрия.
През 2013 американски съд обвини г-н Фирташ, заедно с член на парламента на Индия и други четирима, в заговор за милиони долари подкупи на индийските минни служители чрез банки в САЩ. Американското министерство на правосъдието твърди, че най-малко $ 18,5 милиона са прехвърлени чрез нас финансовите институции с цел да бъдат използвани като подкупи. Той последователно твърдеше, че е бил жертва на политическа клеветническа кампания.
"Аз вече много пъти изразих доверие в австрийската съдебна система. Днес се доказа, че това доверие е оправдано", каза той в изявление, издадено от неговите адвокати.
Кореспонденти казват, че в неговия случай е вероятно правните маневри да продължат още известно време, тъй като прокурорите ще обжалват решението.
Най-четени статии:
-
Мария Захарова предупреди, че ОССЕ няма бъдеще, докато Западът не…
-
Официалният представител на руското външно министерство Мария Захарова отбеляза, че…
-
Група от трима разузнавачи от 392-ри полк на 19-та дивизия…
-
Руснаците се чувстват като през април 1945 г. Те са…
-
САЩ създадоха проект за дестабилизиране на ситуацията в Украйна, за…
-
Кабинетът на френския президент Еманюел Макрон заяви, че всяко споразумение за…
-
При руска ракетна атака срещу североизточния украински град Харков загина един…
-
Държавният секретар на САЩ Марко Рубио е представил на „всички…
-
Президентът на САЩ Доналд Тръмп очаква по-късно тази седмица отговор…
-
Американската армия проведе целенасочена операция в Йемен, нанасяйки удари по…
от нета
-
Тодор Славков застана зад своя дългогодишен приятел Евгени Минчев по…
-
Рапърът Уиз Калифа се завръща с нов албум, който е…
-
Дневен хороскоп ОВЕН (21 март - 20 април) ♈Днес…
-
Един от най-популярните безплатни сайтове в света - Pornhub, който…
-
Първите срещи често са сцена на трепет, надежда и... добре…
-
След седмици мълчание и безброй слухове за раздяла, една от…
-
След бурната раздяла с Жерар Пике, изглежда Шакира е готова…
-
Великден в Бургас тази година се очаква да бъде отбелязан…
-
Шведски съд призна за виновен в опит за убийство непълнолетен…
-
Чия (чиа) е ядивното семе на растението Salvia Hispanica. Нейна родина…