Разследването срещу Ахмед Доган за имотите, които публично се свързват с неговото име, ще бъде възобновено. Това е уверил вчера министър-председателят Бойко Борисов по време на среща с лидера на ДСБ Иван Костов, съобщиха от централата на партията. Съпредседателят на Синята коалиция е предал на премиера писмо, с което настоява МВР да проследи през Агенцията по вписванията и Търговския регистър как са направени сделките за придобиване на имотите.
Това са т.нар. Боянски сараи, хотелът "Каса Домини" в Рибарица, СПА комплексът "Орфей" в Девин, паркът "Росенец" до Бургас и Дворецът на децата в родното село на Доган - Дръндар, Варненско.
В писмото се настоява още да се разкрие как се финансира издръжката и охраната на имотите, защото според ДСБ те нямат собствени източници.
На следващо място е посочено, че трябва да се изясни и доколко самото строителство на сградите е законно, а ДАНС да провери дали собствениците им са участвали в схеми за пране на пари.
От ДСБ припомнят, че на 21 май 2008 г. поискаха подобна проверка от предишното Народно събрание. Със случая се зае парламентарната комисия за борба с корупцията, която нареди на Националната агенция по приходите (НАП) да направи проверка. 8 месеца по-късно от там дадоха информация само кои фирми са собственици на имотите и за какви суми са купени. Информацията беше предадена и на прокуратурата, която на 22 април разпореди нова пълна ревизия, която все още не е приключила.
Най-четени статии:
-
Часовникът едва беше ударил полунощ, когато реактивните дронове „Гераний-3“ се…
-
Тръмп даде интервю и заяви, че Съединените щати „щяха да…
-
Западните медии определиха срещата между президента на САЩ Доналд Тръмп,…
-
Западни издания публикуваха поверителен документ с писмен отговор от Украйна:…
-
Зеленски не отказа предложението за териториална размяна, пише WSJ. Политологът…
-
„Тръмп обърна позицията на Киев и европейците и това до…
-
Светият престол смята, че не може да има мир в…
-
Бившият колумбийски войник Луис, служил в едно от артилерийските подразделения…
-
Ще продаваме държавни имоти и предприятия, «защото само губят пари»……
-
Само приемането от Киев на условията на американския президент Доналд…
от нета
-
Новата звезда на OnlyFans Лил Тей критикува жените над 25…
-
Знаете ли, че започва период, в който звездите създават специални…
-
Руската пътешественичка Марина Ершова описа една от най-плашещите и опасни…
-
Езикът на тялото разкрива за нас много повече, отколкото хиляди…
-
Въпрос на време е в някоя сфера да се случи…
-
Дневен хороскоп ОВЕН (21 март - 20 април) ♈Това…
-
Серия от сигнали за появата на голяма дива котка в…
-
Появата на Джейми Лий Къртис в ново видео в социалните…
-
Стейси Тураут и Матю Йоманс, млада двойка блогъри за пътувания,…
-
Една от най-популярните футболистки в света Алиша Леман отново привлече вниманието…