Австрия и Чехия на полуфинал на Световното за юноши

Отборите на Австрия и Чехия са първите два полуфиналисти на Световното първенство по футбол за юноши до 20 години. В драматични четвъртфинали те отстраниха съответно САЩ с 2:1 след продължения и Испания с 4:3 след дузпи.
Отборите на Австрия и Чехия са първите два полуфиналисти на Световното първенство по футбол за юноши до 20 години. В драматични четвъртфинали те отстраниха съответно САЩ с 2:1 след продължения и Испания с 4:3 след дузпи. Австрия изненадващо отстрани считания за фаворит тим на САЩ. Американците поведоха в резултата още в 15-та минута, когато нападателят Хосмер Алтидоре засече с глава центриране на таланта Фреди Аду. Две минути преди почивката обаче статуквото бе възстановено вследствие грешка на вратаря на американците Крис Зайц. Той не успя да улови топката след далечен удар и при добавката Рубин Окоти опъна мрежата. Защитникът Антъни Уолъс бе изгонен от терена в 103-та минута за втори жълт картон, а резервата Ервин Хофер вкара гол след изпълнението на отсъдения свободен удар. В добавеното време на второто продължение Хофер тресна и страничната греда. Нападателят на "Рапид" (Виена) за втори път сее оказва щастливият жокер, след като донесе победата и срещу Гамбия на осминафиналите. В другият четвъртфинален мач след нулево равенство в редовните 90 минути отборът на Чехия излезе напред в резултата в самия края на първото продължение след мощен изстрел на Лубош Калуда. Хуан Мануел Мата обаче изравни за Испания пет минути преди края на второто продължение, след като топката се отби от гредата при удар на Алберто Буено. Самият Буено изпусна чудесна възможност да донесе победата за Испания секунди преди последния съдийски сигнал, стреляйки в аут. Така се стигна до изпълнение на дузпи и успеха на чехите с 4:3. За испанците пропуски направиха Марк Валенте и Жерард Пике. На полуфиналите Австрия ще срещне Чехия, а другата двойка ще бъде определена от останалите две четвъртфинални срещи Чили - Нигерия и Аржентина - Мексико.