Казийски и компания разплакаха Бразилия

Волейболистите на България доказаха, че са суперсила, след като победиха световния и олимпийски шампион Бразилия с 3:2 гейма в срещата от I кръг на Група "F” на финалите на Световната лига в полския град Катовице. Така момчетата на Мартин Стоев почти 99 % се класираха за полуфиналите на Световната лига. Мачът се игра пред 10 хиляди зрители в зала "Сподек" в Катовице.
Волейболистите на България доказаха, че са суперсила, след като победиха световния и олимпийски шампион Бразилия с 3:2 гейма в срещата от I кръг на Група "F” на финалите на Световната лига в полския град Катовице. Така момчетата на Мартин Стоев почти 99 % се класираха за полуфиналите на Световната лига. Мачът се игра пред 10 хиляди зрители в зала "Сподек" в Катовице. Двубоят започна равностойно, като в началото на първия гейм резултатът вървеше точка за точка. Първата техническа пауза дойде при 8:7 в полза на Бразилия. При 16:16 пък атака в аут на Владимир Николов даде началото на силната серия на бразилците след изпълнение на начален удар. Колебливото посрещане на българския отбор позволи на световните шампиони да дръпнат с 20:16. Бразилия затвори гейма с 25:21 след много разнообразна игра в атака. Втората част отново започна равностойно. България водеше съответно с 8:6 и 16:14 при двете технически прекъсвания, като след второто разликата нарасна на 18:14. Добрата игра на блокада и отличните изяви в нападение на Матей Казийски бяха достатъчни за българския успех с 25:20. Резултатът беше изравнен - 1:1. В третия гейм Бразилия игра много силно в защита. Световните шампиони водеха с 8:5 при първата техническа пауза и с 16:14 при втората, като грешките от начален удар преобладаваха и за двата отбора. В крайна сметка се стигна до 25:21 в полза на Бразилия и "кариоките" поведоха с 2:1 гейма. Равностойното начало на четвъртата част се превърна в началото на обрата за бронзовите медалисти от световното първенство. След второто техническо прекъсване българите поведоха с 18:16 въпреки невероятните спасявания на либерото на "селесао" Серджо. Отличното включване на Боян Йорданов беше ключово за развитието на гейма. Диагоналът отбеляза много важни точки, с които възпитаниците на Мартин Стоев поведоха с 23:21 в края на гейма. Успехът за нашите дойде трудно с 25:23, но беше напълно заслужен - 2:2 гейма. В решителния тайбрек отличните атаки на Матей Казийски и Боян Йорданов поведоха българските национали към победата срещу световните шампиони. "Лъвовете" поведоха с 4:2 в началото на гейма и не изпуснаха водачеството до края му. Най-голямата разлика беше 13:9 и 14:10 в полза на бронзовите медалисти от световното първенство. Отличното включване на посрещача Методи Ананиев се оказа фатално за бразилците. Ананиев завърши последната атака в мача и оформи крайното 15:12 и общо 3:2 в полза на нашите.