На прощаване наказахме „червените дяволи“ с 3:1

Българският национален тим по волейбол спечели с 3:1 срещу Белгия в последния си двубой от група F на европейското първенство в Русия. Така „лъвовете“ завършиха борбата в групата с 3 победи и 2 загуби, но това се оказа недостатъчно да продължим на полуфиналите, главно заради неочакваната загуба от Финландия с 0:3 в предварителната група.
Калоян Атанасов Българският национален тим по волейбол спечели с 3:1 срещу Белгия в последния си двубой от група F на европейското първенство в Русия. Така „лъвовете“ завършиха борбата в групата с 3 победи и 2 загуби, но това се оказа недостатъчно да продължим на полуфиналите, главно заради неочакваната загуба от Финландия с 0:3 в предварителната група. Матей Казийски завърши двубоя с 19 точки, а Данаил Милушев добави 11 за общо четвъртата ни победа на турнира. Срещу „червените дяволи“ започнахме без сериозна мотивация и до първото техническо прекъсване в гейма изоставахме със 7:8. Играта се движеше точка за точка, но единична блокада на Боян Йорданов и атака, пратена в аут от Хохо, ни позволиха да дръпнем напред в резултата с 14:12, а на второто прекъсване резултатът бе 16:14 за нас. До края на гейма в играта и на двата отбора преобладаваха грешките, особено от наша страна, като с негативна серия, започнала с ас на Ван Вале, както и топка в аут на Боян Йорданов, в края буквално подарихме гейма на белгийците – 22:25. Във втората част отново заиграхме зле, но Матей Казийски демонстрира класата си и с няколко страховити сервиса стигнахме до 8:5 в наша полза при първата техническа пауза. След почивката за момент Боян Йорданов и Казийски се разиграха и поведохме с 5 точки – 14:9, но последва необясним спад и Белгия успя не само да изравни, но дори и да поведе с 16:15 при втората пауза. В игра вместо Андрей Жеков се появи Станев, който също не успя да блесне особено, като повечето ни атаки отиваха или в аут, или в блокадата на Белгия. Все пак при 22:22 единичен блок на Казийски ни върна предимството, а впоследствие Матей сам завърши гейма с ас в полето на съперника – 25:23. Точка за точка се разви и началото на третата част, когато Милушев зае мястото на Боян Йорданов и на първата пауза водехме с 8:7. Дани Милушев се включи успешно и със силните си сервиси затрудни максимално посрещането на белгийците – 11:8. С няколко атаки на капитана Пламен Константинов до второто техническо прекъсване вече водехме с 16:11. В самия край на гейма белгийците успяха да намалят разликата само до точка – 22:23, и Константинов се върна по спешност в игра, но съперникът сам ни подари решаваща точка след лош сервис на Ван Гьотем и блокаут на Казийски - 25:23. В четвъртия гейм поведохме рано с 4:2, като успяхме дори да увеличим разликата до 8:5, а след много силна игра на тандема Милушев - Николов дръпнахме с 15:9 и на второто техническо прекъсване водехме с 16:11. В заключителните минути в игра се включи и Костадин Стойков, който също загатна за потенциал както повечето от резервите, които дори се справиха по-успешно от титулярите - 25:17 и успех с 3:1 гейма.