„Гайдарите“ надсвириха „петлите“ на „Парк де Пренс“

Изключително малко изненади поднесе поредният кръг в квалификациите за европейското първенство в Австрия и Швейцария догодина.
Данаил Кисов Изключително малко изненади поднесе поредният кръг в квалификациите за европейското първенство в Австрия и Швейцария догодина. Над всичко обаче се открои мачът Франция - Шотландия, в който домакините загубиха с 0:1 на “Парк де Пренс” в Париж. Футболистът на „Евертън“ Джеймс Макфадън отбеляза единственото попадение в мача в 65-ата минута. Тогава той се пребори за една топка в центъра на терена, напредна няколко метра и шутира от около 30 метра. В другия мач от групата на Олимпийския стадион в Киев пък Италия защити реномето си на световен шампион и успя да надделее над Украйна с 2:1 в труден мач. Италианците за пореден път не играха зрелищно под ръководството на Донадони, но за сметка на това стигнаха до победата след два гола на Антонио ди Натале. В мача на аутсайдерите Литва победи трудно с 2:1 Фарьорските острови. По този начин нещата стават изключително интересни в група B. Европейският шампион Гърция пък не допусна загуба срещу силния тим на Норвегия в Осло и запази позицията си на лидер в група C. След срамната загуба от Турция вкъщи преди време сега момчетата на Ото Рехагел след много драматичен развой стигнаха до равенството 2:2. От своя страна Турция беше безпощадна с безразличния като игра тим на Унгария - 3:0, макар и с голове в края на двубоя. В последния мач от групата непредвидимият тим на Босна и Херцеговина допусна загуба у дома от Молдова с 0:1. Португалия пък, вместо да се доближи на точка от Полша, не успя да победи Сърбия (1:1), след като тимът на бразилеца Луиш Фелипе Сколари отново допусна изравняване в края. Неговите възпитаници започна отлично и още в 11-ата минута вече водеха с 1:0 след гол на Шимао Саброса от пряк свободен удар. През второто полувреме Сърбия успя да изравни. Това се случи в 88-ата минута, когато защитникът Иванович се възползва от грешка на защитата на португалците и изравни. След края на мача имаше грозни сцени, като Ивица Драгутинович опита да се саморазправи с треньора на Португалия Луиш Фелипе Сколари. Равенството оставя Португалия с 14 точки в група А за Евро 2008. Сърбия има точка по-малко. Така нещата в групата тотално се объркаха, за да се стигне до ситуация, в която четири отбора да са в яростна битка за две места. Проспериращият състав на Чехия победи резонно с 1:0 Ейре, за да се отдели като недостижим заедно с Германия в челото. Кипър пък победи Сан Марино с класическия резултат 3:0. За изненада може да се приеме резултатът от мача Словакия - Уелс 2:5. Англия взе изключително важна победа в своята група, в която тимът на Стив Макларън изглеждаше на прага да отпадне от надпреварата за класиране на европейското първенство. След двете поредни победи над преки конкуренти за класиране нещата вече изглеждат далеч по-розови за треньора на англичаните Стийв Макларън. Майкъл Оуен и компания разбиха отбора на Русия с 3:0. Лидерът в групата Хърватия пък продължава мощния си ход след победа с 6:0 като гост над Андора. В група F Испания се справи без проблеми с Латвия. С много безинтересна игра иберийците победиха с 2:0. Загубилият надежди за класиране на европейското тим на Дания пък надигра с лекота Лихтенщайн с 4:0