Българофоб даде победата на „лалетата“ в Тирана

Кански рев срещу рефера Майк Райли (Англия) нададоха в Албания, след като националите им бяха победени в Тирана с гол в продължението (0:1). Според местните медии англичанинът е бил главно действащо лице в ущърб на домакините.
Кански рев срещу рефера Майк Райли (Англия) нададоха в Албания, след като националите им бяха победени в Тирана с гол в продължението (0:1). Според местните медии англичанинът е бил главно действащо лице в ущърб на домакините. След като преди две години лиши „Левски“ от участие в полуфинал на турнира за Купата на УЕФА, снощи Райли закопа и националния отбор на България. Със съдийството си в Тирана той даде победата на Холандия и по този начин „лалетата” вече са почти недостижими в класирането в група G от квалификациите за Евро '08, пишат вестниците в Албания. Коментаторите са категорични, че през първото полувреме чернодрешкото е отменил чист гол за домакините, а след победното попадение на Рууд ван Нистелрой в 91-вата минута, изплашен от хвърлена бомбичка, арбитърът надул свирката за край на мача, въпреки че оставали още две минути от добавеното време. За минималната победа на Холандия е допринесъл и червеният картон, който Райли показа на Лорик Цана пет минути преди изтичането на редовните 90, което още повече насърчи холандците да се впуснат в атака. Това не е изненада, защото бе прогнозирано от треньора Ото Барич по-рано. Албанците започнаха силно срещата и създадоха няколко опасни положения пред Ван дер Саар. Холандците от своя страна изпробваха Бечай с два силни удара отдалеч на Снайдер и Ван Перси. Албанците се представиха добре и през втората част, но пет минути преди края Лорик Цана получи червен картон.