Словенците отупаха скоростно Беларус

Отборът на Словения победи трудно този на Беларус с 1:0 като домакин в мач от нашата група G на европейските квалификации по футбол. Срещата беше без особено значение за двата отбора, които отдавна загубиха шансове да се класират за финалите на европейското първенство в Австрия и Швейцария догодина.
Отборът на Словения победи трудно този на Беларус с 1:0 като домакин в мач от нашата група G на европейските квалификации по футбол. Срещата беше без особено значение за двата отбора, които отдавна загубиха шансове да се класират за финалите на европейското първенство в Австрия и Швейцария догодина. Клемен Лаврич донесе успеха на домакините с гол още в третата минута от дузпа, отсъдена за нарушение срещу него от Павел Пласкони. Словенците контролираха играта през първата част, но след почивката Беларус се върна в мача. Гостите обаче пропуснаха своите шансове да стигнат поне до точката. Първо Максим Ромашченко стреля право в ръцете на Ясмин Ханданович от добра позиция след час игра, а малко по-късно отново стражът на домакините спаси опасен изстрел на Генади Близнюк. В 70-ата минута Артьом Радков от гостите получи втори жълт картон за нарушение срещу Лаврич. До края словенците имаха пълно превъзходство, но удари на Даре Вършич и на Миливое Новакович срещнаха напречната греда. Бившият нападател на „Литекс“ Миливое Новакович не успя да се разпише в двубоя.