Германия изпрати „адзурите“ вкъщи

Баскетболният тим на Германия победи Италия с 67:58 точки в среща от последния кръг в група F от втората фаза на Европейското първенство по баскетбол за мъже в Испания. Така бундестимът си осигури място на четвъртфиналите, където късно снощи трябваше да срещне световния шампион и домакин Испания.
Баскетболният тим на Германия победи Италия с 67:58 точки в среща от последния кръг в група F от втората фаза на Европейското първенство по баскетбол за мъже в Испания. Така бундестимът си осигури място на четвъртфиналите, където късно снощи трябваше да срещне световния шампион и домакин Испания. Дирк Новицки отново бе лидер на отбора, като отбеляза 15 точки и овладя 10 борби. Негова тройка 4:49 минути преди края на последната част увеличи преднината на Германия на 7 точки и практически реши изхода на мача. "Ние се нуждаехме от тази победа и затова играхме като едно цяло. Понякога нещата си идват на мястото, когато работиш здраво", сподели националът на Германия Йоханес Хербер, завършил мача с 15 точки. Марко Белинели, който контузи глезена си в средата на втория период, но се завърна в игра, бе най-резултатен за „скуадрата“ с 25 точки. Центърът на „Торонто Раптърс“ Андреа Барнани добави 10 точки, но Италия отпадна от надпреварата. "Борбата под коша бе основният проблем за нас в този турнир. Мисля, че загубихме и този мач по тази причина", каза Белинели. Рамунас Шишкаускас вкара 21 точки за победата на Литва над Словения с 80:61 точки. Дариус Сонгайла от „Вашингтон Уизардс“ добави 17 точки за европейските шампиони от 2003 година, които остават единственият отбор без загуба до момента в турнира. За Словения, допуснали първа загуба, Яка Лакович вкара 15 точки. Литва среща Хърватия, а Словения – Гърция, на четвъртфиналите в петък. В другия мач от група F Франция победи Турция с 85:64 точки. Борис Диау вкара 18 точки за "петлите", а Тарик Кирксай добави 15. Лидерът на тима и шампион на НБА със „Сан Антонио Спърс“ Тони Паркър игра само 21 минути и завърши с 6 точки.