„Сборная“ отново ни разказа играта

Волейболистите от националния отбор на България отново загубиха от Русия с 0:3 гейма в двубой от плейофна група "F" на европейското първенство за мъже в Москва. Отборът на Владимир Алекно ни отнесе със същия резултат и в предварителната група на финалите на Световната лига, като тогава ни изхвърли от надпреварата
Волейболистите от националния отбор на България отново загубиха от Русия с 0:3 гейма в двубой от плейофна група "F" на европейското първенство за мъже в Москва. Отборът на Владимир Алекно ни отнесе със същия резултат и в предварителната група на финалите на Световната лига, като тогава ни изхвърли от надпреварата. След поредния неуспех срещу руснаците активът на „трикольорите“ е 1 победа и 2 загуби, и за да продължим в полуфиналната фаза, трябва задължително да спечелим оставащите ни два мача срещу Белгия и Полша, докато финландците (2-1) трябва да загубят срещите си срещу „червените дяволи“ и „сборная“. В първия гейм възпитаниците на Мартин Стоев стояха абсолютно равностойно срещу домакините благодарение на силния сервиз на Матей Казийски, разнообразната игра на разпределителя Жеков и неотразимите атаки на Пламен Константинов и Николай Николов. След 12:12 две успешни атаки на Боян Йорданов и Матей Казийски ни дадоха необходимата преднина от 2 точки, която се запази чак до 22:20. Тогава настъпи преломният момент в гейма, а може би и в двубоя. На линията за изпълнение на сервиз застана 39-годишният разпределител на руснаците Хамутцких, който изпълни два бомбени сервиса, които изравниха резултата. Това разколеба посрещането на българите, Боян Йорданов бе хванат на блок, а точка на спора в гейма сложи атака на Павел Абрамов – 25:22 за Русия. Във втория гейм руснаците тотално доминираха на площадката, разиграха се звездите им Семьон Полтавский и Павел Абрамов и второто техническо прекъсване дойде при резултат 16:10 за Русия. Жеков и Казийски бяха заменени съответно от Станев и Ананиев, но руснаците безпроблемно затвориха гейма – 25:18. В третата част на двубоя поддържахме равновесие в резултата чак до 19:19, но Полтавский отново се оказа разликата в класите между двата тима и с 5 поредни точки, две от които асове, Русия стигна до мачбол 24:20. Точка на двубоя сложи Методи Ананиев, който при 21:24 пристъпи линията за изпълнение на сервиз и това донесе категоричната победа на руснаците – 3:0. БЪЛГАРИЯ: Андрей Жеков, Данаил Милушев, Пламен Константинов 6, Матей Казийски 14, Красимир Гайдарски 5, Николай Николов 6, Теодор Салпаров-либеро (Боян Йорданов 6, Методи Ананиев 5, Иван Станев, Костадин Стойков) Старши-треньор: Мартин Стоев РУСИЯ: Вадим Хамутцких 2, Семьон Полтавский 20, Павел Абрамов 15, Алексей Кулешов 8, Александър Волков 3, Юрий Бережко 7, Алексей Вербов-либеро (Алексей Остапенко, Павел Круглов) Старши-треньор: Владимир Алекно (Беларус).