Меси задмина Пеле, Барса с победа над Майорка

Лионел Меси надмина постижението на Пеле от голове за календарна година, вкарвайки две попадения за успеха на Барселона с 4:2 като гост на Майорка.

Аржентинецът вече е само на 9 гола от рекорда на Герд Мюлер, а каталунците се отърсиха от загубата с 1:2 от Селтик в Шампионската лига през седмицата. Шави откри резултата в 28-ата минута, преди Меси да вкара 75-ия си гол за 2012 година. Кристиан Тело добави трето попадение в 45 минута. Майорка намали до 2:3, но Меси вкара в 70-ата минута за крайния успех на тима си. Пеле вкара 75 гола за клуба и страната си през 1958 година. Мюлер пък отбеляза 85 през 1972 година. 10-ата победа в 11 кръга в Ла Лига досега пък продължи рекордно добрия старт на каталунците в Испания, отваряйки преднина от цели 11 точки пред третия Реал Мадрид, преди гостуването на столичани на Леванте по-късно днес.