Реал Мадрид отново не стигна до 1/4 финали на ШЛ

Реал Мадрид завърши наравно 1:1 с френския Лион и за седми пореден път не се класира за 1/4 финалите на най-престижния турнир в Европа - Шампионска лига. Мултимилионната звездна селекция на Реал Мадрид стигна само до един гол още в 6-ата минута чрез Кристиано Роналдо, след което показа абсолютна немощ пред гола. В първата среща французите бяха победили с 1:0 и гол на чужд терен в този мач им беше достатъчен за класиране, особено с оглед на това, което покзаваше "Белият балет". Така и стана в 75-ата минута, когато Миралем Пянич отбеляза изравнителния гол. След попадението играчите на Пелегрини направиха всичко възможно да вкарат гол, но не стигнаха до нищо опасно. За сметка на това на два пъти играчи на френския отбор се озоваваха очи в очи с Касияс. Първо Лисандро стреля встрани сам срещу вратаря, а след това Делгадо пропусна нов страхотен шанс за тотална победа на Лион. Това още повече вбеси домакините, които заиграха грубо, а звездата Раул направо изпусна нерви и надмина себе си с груба игра.