Карлович оцеля в тест срещу немеца Брандс

Хърватският гигант Иво Карлович се добра трудно до успех със 7-6, 7-6 срещу немеца Даниел Брандс в двубой от осминфиналите на турнира в Делрей Бийч, с което си осигури четвъртфинален двубой срещу Джеймс Блейк.Карлович реализира 26 аса, но не успя нито веднъж да пробие сервиса на Бранд и стигна до победата, след като взе двата тайбрека с 10-8 и 8-6.“Бях малко по-концентриран в тайбреците и затова победих“, сподели поставения под №2 Карлович след мача. Следващият му съперник е Джеймс Блейк, който нямаше проблеми срещу Робин Хаас и го отстрани само за 54 минути (6-3, 6-1). Ярко Ниеминен продължава напред след победа в три сета над Евгений Корольов (5-7, 6-1, 6-0) и в 1/4-финалите ще срещне Бенямин Бекер. Немецът намери място в този етап без игра, след като Уейн Одесник не излезе на корта заради контузия в глезена.