Серена Уилямс спечели пета титла от "Аустрелиън Оупън"

Поставената под номер едно в основната схема Серена Уилямс от САЩ защити титлата си от Откритото първенство по тенис на Австралия, след като победи в днешния финал белгийката Жюстин Енен с 6-4, 3-6, 6-2.
По-малката от сестрите Уилямс спечели петата си купа от Откритото първенство на Австралия и се изравни със своята сънародничка Били Джийн Кинг с 12 титли от Големия шлем. Уилямс спечели завързания първи сет с 6-4 за 51 минути, след като проби на два пъти сервиса на белгийската си съперничка и загуби веднъж своето подаване. Енен, която се опитваше да спечели втората си титла в Мелбърн, спечели втория сет с 6-3. Енен проби сервиса на своята съперничка на три пъти, а веднъж пробив направи и Уилямс. В решителната трета част, Серена Уилямс показа по-здрави нерви, спечели сета с 6-2, а така триумфира в мача и спечели "Аустрелиън Оупън" за пети път в своята кариера.