Челси спечели трофея „Камюнити Шийлд”, след като се наложи след изпълнение на дузпи над Манчестър Юнайтед

Италианският мениджър на Челси Карло Анчелоти спечели първи трофей с новия си тим, след като във финала на турнира „Камюнити Шийлд” се наложи над Манчестър Юнайтед с 4:1 след изпълнение на дузпи (2:2 в редовното време). Отборът на Манчестър Юнайтед водеше с 1:0 след първото полувреме с гол на Нани (11'), но през второто играчите на Карло Анчелоти обърнаха срещата. Португалецът Карвальо изравни в 52-та минута, а в 70-та Лампард направи 2:1. При гола на английския национал защитникът на Юнайтед Евра лежеше на терена, а главният съдия не спря играта, което предизвика доста спорове. Във 2-ата минута на добавеното време Гигс изведе Рууни сам срещу Чех и той изравни за 2:2. Така трофеят трябваше да се реши след изпълнение на дузпи. Капитанът на българския национален отбор Димитър Бербатов започна мача като титуляр и бе заменен от Майкъл Оуен в 75-ата минута на срещата. При 11-метровите наказателни удари по-точни бяха футболистите на Челси, а пропуски за Юнайтед направиха Гигс и Евра.