ФУТБОЛ: Валери Домовчийски с нов гол за "Херта" (Берлин)

Берлин, Германия /КРОСС/ Българският футболен национал Валери Домовчийски отбеляза поредния си гол от началото на сезона във Втора Бундеслига. Домо реализира второто попадение за домакинския успех с 3:1 на неговия "Херта" (Берлин) над тима на "Инголщад".
Бившият играч на "Левски" започна като титуляр и остана на терена до 73-ата минута, когато бе заменен от Фанол Пердедай.
Рафаел откри резултата в полза на Херта в 17-ата минута, но гостите набързо стигнаха до равенство чрез Мориц Хартман. При резултат 1:1 завърши първата част на двубоя.
В 52-ата минута Кобиашвили подаде на точката на дузпата към Роб Френд, той обаче остави топката за Домо, който от границата на наказателното поле с диагонален удар от воле с левия крак вкара в горния ъгъл на вратата на "Инголщад" за 2:1.
Крайното 3:1 бе оформено в 69-ата минута, когато точен бе Адриан Рамос.
Във временното класиране "Херта" е лидер с 26 точки, на 3 пред втория "Ауе".