„Севиля“ триумфира след трилъра на „Бернабеу“

Отборът на „Севиля“ спечели Суперкупата на Испания, след като победи за втори път „Реал“ (Мадрид), този път с 5:3, а в първата среща преди седмица успя да победи с минималното 1:0.
Данаил Кисов Отборът на „Севиля“ спечели Суперкупата на Испания, след като победи за втори път „Реал“ (Мадрид), този път с 5:3, а в първата среща преди седмица успя да победи с минималното 1:0. За разлика от предишните поражения обаче тази вечер отборът на „Реал“ стоя доста добре на терена и почти през целия мач играеше много активно и офанзивно. На стадион „Сантяго Бернабеу“ зрителите станаха свидетели на уникален двубой, в който головете падаха като дъжд. „Севиля“ отново показа атакуващ стил на игра и успя да вкара цели пет гола. Хеттрик реализира звездата на отбора Фредерик Кануте, а два гола добави Ренато. Първото попадение в срещата падна в 17-ата минута, а автор на гола стана Ренато. „Реал“ (Мадрид) реагира доста бързо и само след седем минути новото попълнение в отбора Дренте възстанови равенството. Все пак в 29-ата минута вторият гол на Ренато даде нова преднина на гостуващия отбор. До почивката паднаха нови два гола. Фредерик Кануте реализира дузпа в 37-ата минута, а в последната минута на полувремето Фабио Канаваро направи резултата 2:3. През втората част футболистите на двата отбора продължиха да атакуват противниковите врати. „Реал“ (Мадрид) достигна до равенството с гол на Серхио Рамос в 78-ата минута на срещата. Все пак „Севиля“ достигна до победата с нови две попадения, дело на Кануте. Нападателят вкара в 82-рата и 90-ата минута на двубоя, а за капак и Пепе от отбора на „Реал“ (Мадрид) беше изгонен. Така „белият балет“ започна сезона с горчиво поражение, но за първи път показа наченки от красивата игра, която се очаква да играе под ръководството на Шустер. Германският наставник след мача нападна главния съдия след загубата от „Севиля“ с 3:5. „Не съм доволен от арбитъра. Той повлия на нашата игра. Сигурен съм, че един от головете на „Севиля“ бе от положение на засада. Искам да изгледам на запис мача и тогава ще бъда категоричен”, коментира специалистът. „Не съм доволен от това, което показахме през първите 45 минути. През второто полувреме подобрихме играта си. „Севиля“ игра много добре на контраатаки. Не съм доволен от защитниците. Имам сериозни забележки към играта на Пепе и Канаваро“, допълни старши треньорът на „белия балет”. „Очаква ни един много тежък сезон и трябва да променим играта си, защото ще губим много, ако продължаваме по този начин. Трябва да си вземем поука от мачовете със „Севиля”, завърши Бернд Шустер.