„Рома“ взе първи трофей за сезона

„Рома“ победи „Интер“ с минималното 1:0 в мача за Суперкупата на Италия. Така отборът на Лучано Спалети започна сезона с първа титла в актива си. Срещата се проведе на стадион „Сан Сиро” в Милано. По този начин „римските вълци“ си отмъстиха за миналогодишната загуба от „нерадзурите” на същия финал. Тогава столичани загубиха в драматичен мач с 4:3. В днешния сблъсък между двата италиански гранда победното попадение за „Рома“ бе дело на Даниеле де Роси, който в 78-ата минута отбеляза след изпълнение на дузпа.
Данаил Кисов „Рома“ победи „Интер“ с минималното 1:0 в мача за Суперкупата на Италия. Така отборът на Лучано Спалети започна сезона с първа титла в актива си. Срещата се проведе на стадион „Сан Сиро” в Милано. По този начин „римските вълци“ си отмъстиха за миналогодишната загуба от „нерадзурите” на същия финал. Тогава столичани загубиха в драматичен мач с 4:3. В днешния сблъсък между двата италиански гранда победното попадение за „Рома“ бе дело на Даниеле де Роси, който в 78-ата минута отбеляза след изпълнение на дузпа. Преди това, в 71-вата първата минута на мача, „вълците“ останаха с човек по-малко на терена. Играта заради червен картон трябваше да напусне Перота. „Рома“ победи „Интер“ с минималното 1:0 в мача за Суперкупата на Италия. Така отборът на Лучано Спалети започна сезона с първа титла в актива си. Победното попадение бе дело на Даниеле де Роси, който в 78-ата минута отбеляза след изпълнение на дузпа. Капитанът на „Рома“ Франческо Тоти заяви след спечелването на Суперкупата на Италия, че след този мач отборът е доказал, че е най-силният на Апенините. „С този мач доказахме, че сме най-добрият отбор, който е достоен да се бори със своите съперници за титлата“, категоричен бе полузащитникът. Старши треньорът на „вълците“ Лучано Спалети заяви, че през новия сезон отборът ще има по-големи амбиции. „С победата над „Интер“ показахме, че може да побеждаваме грандовете в Италия. Вярно, че „Ювентус“ се завръща в елита и ще ни бъде по-трудно, но аз вярвам, че тази година може да триумфираме с титлата“, коментира специалистът. В щаба на „Интер“ са спокойни, въпреки че загубиха Суперкупата на Италия. Старши треньорът на шампионите на „нерадзурите“ Роберто Манчини заяви, че не трябва да се правят заключения от един мач. „Двубоят бе равностоен, но загубихме, след като ни отбелязаха гол от дузпа“, сподели Манчини. Президентът на шампионите Масимо Морати бе доста нервен след края на срещата. „Не играхме по-слабо от „Рома“, но те отново ни победиха. Надявам се новите попълнения да се адаптират бързо, защото именно те не се представиха на ниво“, коментира босът на „Интер“.