Уволниха треньора на Ангелов и Рангелов

Отборът на „Енерги“ (Котбус) с двамата българи Станислав Ангелов и Димитър Рангелов в състава си загуби от „Волфсбург“ с 1:2 и продължава с неубедителното си представяне от началото на сезона в Бундеслигата.
Отборът на „Енерги“ (Котбус) с двамата българи Станислав Ангелов и Димитър Рангелов в състава си загуби от „Волфсбург“ с 1:2 и продължава с неубедителното си представяне от началото на сезона в Бундеслигата. Източногерманският тим все още е без победа, като заема последно място в класирането. След мача се разбра, че загубата е струвала поста на старши треньора на тима от Котбус Петрик Зандер. В дербито на кръга „Вердер“ (Бремен) победи шампиона „Щутгарт“ с категоричното 4:1. „Зелените“ решиха мача в своя полза още до 15-ата минута, когато вече водеха с 3:1 срещу традиционно неудобния си съперник. Уго Алмейда вкара два бързи гола за четири минути и даде солиден аванс на домакините, голмайсторът на „Щутгарт“ Марио Гомес върна едно попадение в 14-ата мин, но само минута по-късно Бабукар Саного направи 3:1 за „Вердер“ с глава след центриране отдясно. В последната минута на мача бразилецът Диего оформи крайното 4:1. В другите двубои „Шалке 04“ победи безпроблемно „Арминия“ (Билефелд) с 3:0, а „Херта“ (Берлин) вече е с 12 точки след трудна победа с 3:2 над „Борусия“ (Дортмунд). Марко Пантелич, Лусио и резервата Соломон Окоронкво се разписаха за „Херта“, а за гостите от Дортмунд на два пъти точен бе Младен Петрич. „Ханза“ (Рощок) постигна първа победа за сезона след успех с 2:0 над „Дуисбург“. Със спечелените първи точки за сезона „Ханза“ се отлепи от дъното на таблицата, където се настани „Енерги“ (Котбус). За „Дуисбург“ цял мач игра българският полузащитник Благой Георгиев. „Хамбургер“, съперникът на „Литекс“ в турнира за Купата на УЕФА, победи „Нюрнберг“ с 1:0, като единственото попадение отбеляза холандският халф Рафаел ван дер Ваарт.