Словения опука Люксембург в аутсайдерското дерби

Отборът на Словения победи аутсайдера Люксембург с 3:0 (2:0) като гост. Двубоят е без съществено значение за класирането, тъй като гостите записаха едва втори успех в кампанията, докато момчетата на Ги Елер останаха без спечелена точка.
Отборът на Словения победи аутсайдера Люксембург с 3:0 (2:0) като гост. Двубоят е без съществено значение за класирането, тъй като гостите записаха едва втори успех в кампанията, докато момчетата на Ги Елер останаха без спечелена точка. Словения поведе в резултата още в седмата минута, когато Клемен Лаврич се разписа отблизо във вратата на Жонатан Жубер след пас на бившия нападател на „Литекс“ и настоящ играч на „Кьолн“ Миливое Новакович. Самият Новакович направи 2:0 в 37-ата минута с удар по тревата след пас на Роберт Корен отляво. Две минути след почивката Лаврич с втория си гол реши всичко. Той вкара с глава след подаване на Мишо Брецко от дясно. Люксембург: Жубер, Бигар, Хофман, Щрасер, Пифер, Ломбардели, Ферейра, Бетмер, Муч, Петерс, Хус. Словения: Ханданович, Бреко, Морец, Злогар, Кокот, Кърм, Корен, Степанович, Вършич, Новакович, Лаврич.