Федерер отново бе „черната котка“ за Родик

Световният №1 Роджър Федерер и Николай Давиденко от Русия ще се срещнат в първия полуфинал на US Open. Те победиха в по 3 сета съответно Анди Родик (САЩ) и Томи Хаас. При дамите Винъс Уилямс изтръгна успеха срещу Йелена Янкович след тайбрек в третия сет и ще играе на полуфинала с Жюстин Енен, а в другия полуфинал в руски сблъсък номер 6 в основната схема Ана Чакветадзе, победила Шахар Пеер (Израел) с 6:4, 6:1, ще срещне в следващия кръг бившата шампионка Светлана Кузнецова, която се наложи над Агнеш Савай (Унгария) с 6:1, 6:4.
Калоян Атанасов Световният №1 Роджър Федерер и Николай Давиденко от Русия ще се срещнат в първия полуфинал на US Open. Те победиха в по 3 сета съответно Анди Родик (САЩ) и Томи Хаас. При дамите Винъс Уилямс изтръгна успеха срещу Йелена Янкович след тайбрек в третия сет и ще играе на полуфинала с Жюстин Енен, а в другия полуфинал в руски сблъсък номер 6 в основната схема Ана Чакветадзе, победила Шахар Пеер (Израел) с 6:4, 6:1, ще срещне в следващия кръг бившата шампионка Светлана Кузнецова, която се наложи над Агнеш Савай (Унгария) с 6:1, 6:4. Федерер записа 14-а победа от 15 мача срещу Родик след 7:6 (5), 7:6 (4) и 6:2 за два часа игра. В един много качествен двубой, повторение на финала от миналата година между Брюнета от Базел и надеждата на домакините, нито един от двамата тенисисти не реализира брейк в първите два сета, но Федерер отново се оказа безкомпромисен в тайбрековете и измъкна равностойните първи две части. В третата част последният оцелял американец изглеждаше уморен и допусна пробив, а при 5:2 Роджър за втори път спечели подаването на съперника, а с това и четвъртфинала. Това бе 26-а поредна негова победа в турнира. „Просто се опитвах да печеля подаването си. Нямах брейкпойнт чак до третия сет. Бе много труден двубой, Родик постоянно ме бомбардираше със сервисите си. Това бе мач от много висока класа и съм доволен от своето представяне. Анди също бе невероятен, сподели Федерер след срещата. Шампионът на US Open в последните три издания направи повече асове от съперника 15:14 и само 18 непредизвикани грешки при 48 печеливши удара. Анди се държа достойно и отвърна с 42 печеливши удара при 24 грешки. Преди мача на трибуните се появи американската легенда и съпруг на Щефи Граф - Андре Агаси, който бе горещо аплодиран от публиката. В друг четвъртфинал №4 в схемата Давиденко се справи неочаквано лесно с Томи Хаас – 6:3, 6:3, 6:4. Руснакът би германеца и миналата година в Ню Йорк. Томи започна добре първия сет, направи пробив и поведе с 2:0 гейма, но от тук нататък Коля доминираше напълно и повече не допусна да бъде застигнат. В заключителната част след разменени пробиви се стигна до 5:4 за Давиденко, който след това взе отново подаването на съперника си и затвори двубоя. При дамите последната полуфиналистка се казва Винъс Уилямс. Тя е единствената американка, която продължава борбата. По-голямата сестра победи Янкович след 6:4, 1:6, 7:6 (4) в двубой, продължил почти два часа и половина.