Българин ще дебютира в НХЛ

Александър Георгиев ще стане първият роден в България играч с мач в най-силната хокейна лига в света - НХЛ. Роденият в Русе Георгиев ще бъде титуляр на вратата за Ню Йорк Рейнджърс при гостуването на Монреал Канейдиънс в нощта на четвъртък срещу петък от 2:30 часа българско време.
Това заяви треньорът на "рейнджърите" Ален Виньо, който ще даде почивка на титуляра Хенрик Лундквист.
22-годишният Георгиев е роден в Русе, а баща му е българин. Още като дете семейството се мести в Русия и Александър е бивш играч на руския младежки национален отбор. През лятото той подписа договор с Ню Йорк Рейнджърс, но беше пратен в сателитния отбор Хартфорд Уулф Пек от Американската хокейна лига.
Преди 10 дни "рейнджърите" привикаха Георгиев в първия си отбор заради контузията на резервния вратар Ондържей Павелец.